R10 Üyelerine Özel Kampanya | 1 Çekirdek | 1 GB RAM | 25 GB NVMe | İlk Ay 1.00 TL + KDV! Sadece 100 Stok! - TIKLA

1. Taraflar

1.1: Bu sözleşme hizmetler bölümünde belirtilen hizmetleri (Hizmetler olarak anılacaktır) sağlayan Kendi İnternet Hizmetleri ile Yeni müşteri kaydı bölümünde belirtilen detayları ile belirtilen kişi/kurum (Müşteri olarak anılacaktır) arasında Kendi İnternet Hizmetleri'ne ait olan internet adresinde faaliyet gösteren internet sitesinin (Site olarak anılacaktır) kullanımı ve bu site üzerinden satın alınacak ve bu muhasebe ve faturalandırma Kendi İnternet Hizmetleri aşağıda belirtilen madde ve koşullar ile imza altına alınmış sayılacaktır.

1.2: Taraflar is bu sözleşmede yazılı bilgilerin doğruluğunu beyan, kabul ve taahhüt etme zorundadırlar.

2. Konusu

2.1: İs bu sözleşme müşteri tarafından site üzerindeki işlemlerinde, siparişlerinde, gönderdiği Mesajlarında kayıt işleminde vermiş olduğu bilgiler doğrultusunda yapmaya ve yapmamaya izni olan bölümleri, siparişlerinde tercihleri uyarınca alacağı hizmetler karşılığında Kendi İnternet Hizmetleri'ne ödeyeceği ücretleri düzenleyecektir. Bu hizmet ve işlem açıklamaları aşağıdaki gibidir.

2.2: Üyelik bilgileri müşteri tarafından üye olunma sırasında girilen bilgilerdir. Bu bilgiler yapılan işlemlerde baz alınacağından müşteri ve üyenin bu bilgileri hatasız eksiksiz ve doğru girdiği varsayılmaktadır.

3. Sorumluluklar

3.1: Kendi İnternet Hizmetleri, müşterinin talebi üzerine sipariş olarak ilettiği hizmetleri sağlayacaktır. Siparişin kabulü mesajı ile Kendi İnternet Hizmetleri ilgili ücreti tahsil ettiğini kabul edip söz konusu siparişte belirtilen hizmeti vereceğini taahhüt edecektir.

3.2: Ödeme sekli, KDV farkları sipariş sırasında çıkartılacak toplam miktar ile belirtilerek müşterinin aylık veya yıllık ödeme tercihlerine göre ödemesi gereken ücretler Kendi İnternet Hizmetleri tarafından bildirilecektir. Ürünün ya da ürünlerin yer aldığı satış sayfasının altında KDV Dahil ibaresi var ise, sistem KDV’yi hesaplamadan siparişi tamamlayacaktır.

3.3: Sipariş kabulü ve işlemlerin onaylanmasından sonra Kendi İnternet Hizmetleri, müşteri siparişi detayında bulunan hizmete ilişkin kontrol panel, ftp, SQL ve e-mail kullanıcı adları ve şifrelerini müşteriye iletecek ve hizmet başlamış olacaktır. İlgili hesapların ve şifrelerin sorumluğu müşterinin sorumluluğunda olup bu konulardan doğabilecek zarar ve ziyandan müşteri sorumlu olacaktır.

3.4: Müşteri, aldığı hizmet dâhilinde Kendi İnternet Hizmetleri tarafından aldığı beyan ve uyarılara uyacağını taahhüt eder. Müşteri, hosting hesabından faydalanırken Kendi İnternet Hizmetleri tarafından yayınlanan her türlü ihtar ya da bildirime uymayı beyan, kabul ve taahhüt eder. Müşteri, almış olduğu bulundurma hizmetinde kendisine ücretsiz ve sınırsız olarak verilen hizmetleri yine ücretli ya da ücretsiz ve/veya sınırlı ya da sınırsız olarak üçüncü kişilere dağıtamaz, satamaz.

3.5: Müşteri, hizmet dahilinde sahip olduğu yazılım ve programları kullanarak erişim hakkı bulunmayan dosya veya programlara erişmemeyi, bu tarz bir sorundan dolayı herhangi bir problem yaratmamayı, oluşabilecek sorun ve problemlerde zararı karşılamamayı taahhüt eder.

3.6: Müşteri, alan adı, hosting veya aldığı hizmetlerin kullanılması sırasında yürürlükte olan veya sözleşme süresince yürüklülüğe girecek olan vergi, harç ve benzer yükümlülüklerin kendisine ait olduğunu ve karşılayacağını kabul ve taahhüt eder.

3.7: Müşteri, hizmeti dâhilinde barındırdığı tüm dosya, doküman ve programlardan, web sitesi ve e-posta hizmetleri ile kullanacağı ve faydalanacağı tüm işlemlerden kendisi sorumlu olduğunu, söz konusu veri, bilgi ve beyanların yasalara aykırılığından doğabilecek tüm hukuki ve cezai sorumluluğu kendisi karşılamayı kabul ve taahhüt eder. İs bu konuda doğabilecek sorunlardan Kendi İnternet Hizmetleri’ne herhangi bir kusur iletilemez. Kendi İnternet Hizmetleri, sayfaları gönderilmeden önce gözden geçirmez, doğrulamaz, ciro etmez veya kullanıcı tarafından yapılmış sayfalar için herhangi bir şekilde bir sorumluluk almaz. Kendi İnternet Hizmetleri, kullanıcı hesaplarını bu ana hatları ihlal ettiği için veya başka bir sebeple veya Kendi İnternet Hizmetleri’nin kendi veya kullanıcılarından herhangi birinin işine zararlı olduğuna inandığı için fesih edebilir. Kendi İnternet Hizmetleri hukuka aykırılık teşkil eden filleri ve eylemleri öğrendiğinden itibaren müşteriye haber vermeden silmek hakkına sahiptir.

3.8: Kendi İnternet Hizmetleri, sağladığı hizmet içerisinde bulunan müşteri verilerinin hatalı kullanımlarından, veri içeriklerinden, e-mail ile kullanılan tüm verilerden doğabilecek hiçbir maddi veya manevi zararlardan sorumlu tutulamaz. Bu verilerin yedekleme ve saklama yükümlükleri müşteriye aittir. Kendi İnternet Hizmetleri müşterinin tüm verilerini düzenli bir biçimde yedekleme ve bakım işlemine tabii tutacaktır. Buna rağmen Kendi İnternet Hizmetleri hizmetlerinde meydana gelebilecek kesinti veya veri kaybından dolayı oluşabilecek hatalardan, zarardan ve ziyandan Kendi İnternet Hizmetleri sorumlu değildir. Verilerin yedeklenmesi sözleşme metninde aksi belirtilmediği sürece müşterinin sorumluluğundadır.

3.9: Kendi İnternet Hizmetleri, müşteri tarafından sipariş verilmiş ve ödemesi sorunsuz olarak gerçekleştirilmiş domain adı tescil işlemlerini yürütecektir. Tescil edilen ve sipariş ile kabul edilen tescil talebi ile ücreti ödenen domain alan adının sahibi müşteridir. Kendi İnternet Hizmetleri bu konuda müşterinin talepleri doğrultusunda domain adı üzerinde işlem yapabilecektir. Müşteri tarafından domain adı üzerinde bir düzenleme, değişiklik ve transfer taleplerini en kısa sürede yapacaktır.

3.10: Müşteri, firmayı karalama, olumsuz eleştirme, internet ortamında ya da başka platformda bu tarz kampanyalar düzenlenmesi takdirde hesap sorgusuz ve sualsiz sunuculardan silinerek, firmamız hiçbir sorumluluk kabul etmeyecektir.

3.11: Müşteri, aldığı hizmetin faturasını adresine istediği zaman kargo ücretini kendisi ödemekle yükümlüdür, eğer kargo ücretini ödemeyip kargoyu geri çevirir ise kargo ücreti müşterinin panelinde fatura olarak yansıtılır. Eğer müşteri yansıtılan faturayı ödememekte ısrar ederse fatura içeriğindeki ürün ve hizmetler fatura ödenene kadar bloke edilir.

3.12: Müşteri, bizden kaynaklanmayan yazılımsal bir sorun yaşadığı takdirde firmamızı sorumlu tutamaz. Sunucu hizmetleri unmanaged olarak sağlanmaktadır, tüm sorumluluk müşteriye aittir.

3.13: Müşteri, siparişini verdiği hizmetin ödemesini yaptıktan sonra en geç 48 saat içerisinde hizmetini teslim alacaktır. Eğer bu süre içerisinde hizmetini teslim alamaz ise, talep ederse ödemesini geri talep edebilecektir.

4. Süre

4.1: İs bu sözleşme sipariş ve ödeme işlemlerinin internet ortamından Kendi İnternet Hizmetleri'ne iletilmesi ile birlikte tarafların belirtilen hak ve yükümlülükleri baslar.

4.2: Sözleşme süresi müşterinin ilgili hizmet için sipariş sırasında seçmiş olduğu ödeme periyodu kadardır.

4.3: Taraflar sözleşmenin sona ermesinden 10 is günü öncesine kadar sözleşmenin süre sonunda sona ereceğini ihtar etmemişler ise sözleşme aynı şart ve hükümler ile önceki sözleşme süresi kadar uzar. (ücret hususunda meydana gelendeğişikliklerr saklıdır.)

4.4: Verilen hosting ve reseller hesapları ödeme onayı sonrası sistem tarafından otomatik olarak aktif edilmektedir. Radyo hosting, VDS, Dedicated sunucu vb. özel kurulum gerektirdiğinden dolayı belirli sürelerin altında kurulması mümkün olmadığından Radyo ve VDS Hizmetleri 24 saat içerisinde, Dedicated sunucu hizmetleri 48 saat içerisinde teslim edilmektedir. Yoğunluğa bağlı olarak hizmet teslim süresi uzayabilmekte veya kısalabilmektedir. Ortalama hizmet teslim süremiz 2 saattir.

5. Ücret

5.1: İs bu sözleşmede belirtilen hizmetler karşılığı olarak ödenecek ücret sipariş işlemi sırasında belirtilen miktar kadardır. Belirtilen ücretlere KDV dâhil değil ise sonradan dahil ederek hesaplanır ve müşteriye gösterilerek tahsilat gerçekleşir.

5.2: Kendi İnternet Hizmetleri önceden haber vermeksizin fiyatlar ve tarifeler üzerinde ileriye dönük olarak değişiklik yapma hakkını saklı tutar. Müşteri is bu değişiklikler konusunda şimdiden oluşabilecek değişiklikleri kabul, beyan ve taahhüt eder.

5.3: Ücret eğer döviz kuru cinsinden verilmiş ise fatura tarihindeki Merkez bankası efektif satış kuru üzerinden Türk Lirasına çevrilerek ödenir.

5.4: Ücret fatura kesim tarihinden itibaren 5. is günü sonuna kadar sipariş işlemi sırasında kredi kartı ile ödeme talimatı var ise kredi kartı hesabından, kredi kartı ile ödeme talimatı yok ise müşteri iletişim adresinde belirtilen banka hesap numaralarına veya Kendi İnternet Hizmetleri'ne elden ödemekle yükümlüdür.

5.5: Ödemenin gecikmesi durumunda Kendi İnternet Hizmetleri kur farkı faturası kesme hakkını saklı tutar.

5.6: Kendi İnternet Hizmetleri müşteri ödeme işlemini tamamlayıncaya kadar ilgili hizmeti kapatma, açma hakkını saklı tutar.

5.7: Müşterinin ilk sanal sunucu siparişi ise 7 gün içerisinde koşulsuz iade alma hakkına sahiptir. Detaylar ile ilgili iade koşulları sayfamızı inceleyebilirsiniz.

6. Askıya Alınma

6.1: Ödeme konusunda problem yasanması, kredi kartı ile ödeme talimatı olan müşterilerde karsılık sorunları veya hüküm ve yükümlülükler ile ilgili maddelerden dolayı Kendi İnternet Hizmetleri, müşteriye verilen hizmetlerin tümünü, e-mail, web, ftp hesaplarının tamamını durdurma hakkını saklı tutar.

6.2: Bu durumun devam süresince müşteri adına e-mail, web, ftp erişimleri yapılamaz ve e-mail hesapları bloklanarak gelen e-mailler geri çevrilir.

6.3: Sunucularımız üzerinde gerek telif hakları gerek T.C. yasalarına aykırı içerik bulundurmak yasaktır. Bu içeriğe; bruteforce-spam-ddos, hack, crack, warez, adult ve her türlü telif hakkı içeren dosyalarda dahildir.

6.4: Sunucu üzerindeki tüm yazılımların güvenliği müşterilerimize aittir. chmod 777'den kaynaklanabilecek ya da yazılımınız ile ilgili kaynaklanabilecek herhangi bir konuda hiçbir şekilde Kendi İnternet Hizmetleri sorumlu değildir.

6.5: Müşteri sunucu hizmetlerinde belirtilen ödeme tarihinde faturasını ödememesi durumunda hizmet 3 gün boyunca askıda bekletilir. 3. gün sonunda olacaklardan Kendi İnternet Hizmetleri sorumlu değildir.

6.5: Sunucularımız üzerinden DDoS saldırısı yapılması yasaktır, böyle bir durumun tespitinde Kendi İnternet Hizmetleri müşteriye sormaksızın hizmeti iptal etme hakkına sahiptir.

6.6: Firmamızda bulunan hizmetlerde barındırılması yasak olan sistemler (dosyalar):

Bu dosyaların hizmetlerde kullanıldığı saptanırsa Kendi İnternet Hizmetleri bu hizmeti koşulsuz şartsız durdurmaya hak kazanır. Durdurulan hizmetlerin iadesi yapılmaz.

• Toplistler
• *****, er*tizm ve p*rn*grafi içeren siteler / Yasalara aykırı içerik siteleri
• IRC betikleri / Botlar
• Proxy betikleri / Anonymizers
• İzinsiz yazılım / *****
• İmaj barındırma betikleri (Photobucket veya Tinypic benzeri)
• Autosurf / PTC / PTS / PPC siteleri
• IP tarayıcıları (IP Scanner)
• Bruteforce programları / Betikleri / Uygulamaları
• E-posta bombalama / Spam betikleri
• Dosya barındırma / Yansı betikler. (rapidshare benzeri)
• Video dağıtımı (youtube.com benzeri betikler)
• Escrow / banka benzeri siteler
• HYIP vb. siteler
• Yatırım siteleri (FOREX, E-gold Exchange, Second Life/Linden Exchange, Ponzi, MLM / Pyramid Scheme)
• Yasal dağıtım hakkına sahip olmadan herhangi bir materyalin satışını yapmak
• Prime Bank Programları
• Aldatıcı / Fake Sistemler
• Şans / Loto / Kumar oyunları siteleri (teşvik edenler dahil)
• MUD / RPG veya PPBG’ler
• Diski zorlayan programlar
• Nefret içeren / Irkçı / Rahatsızlık veren siteler
• Hacker odaklı siteler / arşivler / programlar / forumlar / (dark.net vb.)
• Yasa dışı aktiviteleri organize eden siteler
• Yasa dışı, telif hakkı gerektiren bağlantı içeren (*****) forumlar / web sayfaları
• Kuruluş ve yayın amacı ne olursa olsun Metin 2 / Knight Online / League of Legends / Counter Strike vb. tarzda online oyun siteleri
• Yasal olmayan ve telif içeren film, dizi vb. yayınlar yapmak, 3. kişilere izlettirmek, sunucu trafiğini kullanmak
• Video yayını yapmak, sunucu üzerinde video barındırmak, sunucuyu arşiv olarak kullanmak
• Mailer Pro vb.
7. Fesih

7.1: Müşteri is bu sözleşmenin herhangi bir maddesine aykırı davranarak sorumluluklarını ve taahhütlerini yerine getirmediği takdirde ya da is bu sözleşmenin ön yüzünde beyan ettiği bilgilerin doğru olmadığının tespiti halinde, yukarıda belirtilen sözleşme askıya alma halinin 3 günden fazla devam etmesi halinde, Kendi İnternet Hizmetleri hiçbir ihtar ve ihbara gerek kalmaksızın sözleşme tek taraflı olarak fesih etme hakkına sahiptir. Bu şekilde gerçekleşecek fesih sonrasında müşteri; kalan süreye bakılmaksızın ödemiş olduğu son sözleşme ücretini geri isteyemeyeceğini, fesih tarihinde yürürlükte olan emsal sözleşme bedelinin 5 katı ticari cezai tazminat ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.

7.2: Müşteri hiçbir gerekçe göstermeksizin sözleşme normal süre ile sona ermeden 10 gün önce yazılı olarak ihtar etmek şartı ile is bu sözleşme süresi sonunda fesih etme hakkına sahiptir. Sözleşmenin sona erme süresinden önce müşteri tarafından fesih edilmesi halinde sözleşme sonuna kadar ödenecek olan ücretlerin 1/2 sini defaten ve peşin olarak ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.

8. İletişim ve Bilgi Adresleri

8.1: Taraflar konusu sözleşmeden kaynaklanan her türlü tebligat için taraflar sipariş adresinde belirtilen posta adreslerini yasal ikametgâh olarak kabul, beyan ve taahhüt etmişlerdir.

8.2: Bu adreslere yapılan her türlü tebligat tarafların eline ulaşmasa bile tebliğ edilmiş kabul edilecektir. İs bu adreslere ait değişiklikler diğer tarafa yazılı olarak bildirilmedikçe eski adresler geçerli olacaktır.

8.3: Kendi İnternet Hizmetleri sözleşme süresi içinde müşterinin beyan ettiği elektronik posta adresine mesaj, bilgi, yazı, ihtar, ödeme bildirimi, hesap hareket çizelgesi,hesap ekstresi gönderebilir. Müşteri söz konusu elektronik iletilerin alınmadığı ya da kendisine ulaşmadığı iddiasında bulunamayacağı gibi, söz konusu iletilerin gönderildikleri tarihten 1 gün sonra yasal anlamda tebliğ etmiş sayılacağını beyan, kabul ve taahhüt eder.

9. Ücretin Ödenmesinde Tereddüt Düşülmesi

9.1: Müşteri, aldığı hizmetlere karsılık başvuru tarihini takip eden 7 gün içinde ödeme gerçekleştirmediği takdirde temerrüde düşmüş sayılır. Bu durumda Kendi İnternet Hizmetleri kur farkı faturası kesebileceği gibi dilerse fatura tarihinden itibaren aylık %25 gecikme faizi talep edebilir. Müşteri bu gecikme faizi ve kur farkı faturasını ödemeyi beyan ve kabul eder.

9.2: Müşteri, iş bu sözleşmeden doğan her tür alacak için Kendi İnternet Hizmetleri'nin dava ya da icra takibi açması halinde de aylık %25 gecikme faizi, bakiye borç miktarının %50'si kadar cezai şart, %10'u Avukatlık Ücreti ve diğer tüm yasal giderleri ödemeyi beyan, kabul ve taahhüt eder.

9.3: Müşteri, iş bu sözleşmeden doğan alacaklarının tahsili için yasal mercilere ihtiyati haciz ve ihtiyati tedbir için başvurması halinde Kendi İnternet Hizmetleri'nin teminatsız ihtiyati haciz ve ihtiyati tedbir kararı almaya yetkili olduğunu ancak buna rağmen mahkemelerce teminat istenildiğinde, bankalardan alınacak teminat mektuplarından doğacak komisyon ve her türlü ücretin kendileri tarafından ödeneceğini ve bu konulara hiçbir itirazda bulunmayacağını beyan, kabul ve taahhüt eder.

9.4: Alınan hizmete ilişkin ödemenin, ödeme zamanında yapılmadığı takdirde, Kendi İnternet Hizmetleri bu hizmeti bilgi vermeksizin durdurma hakkında sahip olduğu gibi; son ödeme tarihinden 1 hafta süre içinde ücretin ödenmediği durumlarda hizmetin komple geri dönüşümsüz olarak silme hakkına da sahipliği mevcuttur. Bu uygulamaya tabii tutulmuş müşteriler yedek ve hizmetin açımı gibi taleplerde bulunmamayı kabul ederler.

10. Hosting Hizmeti Kullanım Koşulları

10.1: Hosting sunucularında (Paylaşımlı sunucularda) herkesin eşit haklara sahip olması için her müşteri en fazla %25 CPU kullanma hakkına sahiptir. Hosting kapasitesi dışında işlem yapan Website'ler uyarılarak veya uyarılmadan suspend edilir. Bundan doğan zararlardan Kendi İnternet Hizmetleri sorumlu tutulamaz.

11. İade Koşulları

11.1: Kendi İnternet Hizmetleri'nin kabul gördüğü iade isteklerinden, müşteri iade faturası kesemiyor ise KDV oranı kadar kesinti yapar ve banka havale/eft ücretini kestikten sonra kalan ücreti iade eder.

11.2: Müşteri; sistem üzerine yüklediği kredi ya da uzatmak maksadıyla yaptığı sonraki ay/yıl ödemelerini iade talep edemez.

11.3: Yalnızca Türkiye lokasyon üzerinden sunulan Sanal Sunucu hizmetleri için ilk satın alıma özel 7 gün iade süresi verilir. Bu süre içinde iade alınır bu süre sonrası iade talepleri kabul edilmez.

11.4: Müşteri; alan adı, yazılım, lisans ve diğer hizmetlerde iade talep edemez.

11.5: İade isteği yapıldığı takdirde, Kendi İnternet Hizmetleri bu isteği en erken 5 gün en geç 1 ay içerisinde gerçekleştirme hakkını, şirketin o anki kararına bağlı olarak saklı tutar.

11.6: Kampanyalı hiçbir üründe kesinlikle iade yapılmamaktadır.

11.7: Yapılan kampanyalar sonucunda firmamız kampanyayı durdurma, değiştirme, fiyat değişikliği yapma hakkını müşteriye bildirmeksizin gerçekleştirme durumunu saklı tutar.

12. Arıza Durumları

12.1: Sunucular elektronik olarak çalışan cihazlaolduğundanan dolayı gerekli ve optimal şartlar ne kadar sağlanırsa da arıza yapma riskleri bulunmaktadır. Arızalanan sunucuların yedek parça temini veri merkezi tarafından yapılmaktadır.

12.2: Sunucu da çıkan arızalı parçaları ve yedek parçaları temin süresinden doğacak zararlardan firmamız sorumlu değildir. Hizmet alan şahıs bu süre zarfında firmadan hiçbir hak talep edemez. Yeni parçanın ve arızalı parçanın kendisine temin edilene kadar beklemek zorundadır.

12.3: Raid konfigürasyonundan kaynaklı hatalardan kurtarılamaz veri konumuna düsen diskler için kurtarma işlem yapılamamaktadır. Bu durumda raid yeniden kurularak yedekleriniz varsa yedekleriniz yüklenir. Raid konfigürasyonu ve yazılımsal hatalardan firmamız sorumlu değildir.

12.4: Sunucu hizmetleriyle verilen managed hizmetlerde yapılan hatalarda firmamız yaşadığınız veri kaybı veya yaşadığınız zararlarda mesuliyet kabul etmemektedir.

12.5: Sunucu hizmetlerinde yapılacak veri merkezi veya IP değişikliklerinde sunucuların kapalı duruma gelmesinden firmamız sorumlu tutulamaz. Taşımalarda cihazların aktif hale gelme süresi en az 2, en fazla 5 iş günüdür.

13. Yetkili Mahkeme ve İcra Daireleri

13.1: İs bu sözleşme bununla birlikte 14 madde ve alt baslıklardan ibaret olup, taraflarca okunup anlaşılarak imza altına alınmıştır. (İmza altına alınma. Siparişin internet ortamında Kendi İnternet Hizmetleri’ne gönderilmesi ile gerçekleşmiş kabul edilir). Kendi İnternet Hizmetleri gerek gördügü takdirde yeni maddeler ve/veya alt baslıklar ekleyebilir, çıkartabilir ya da maddeler üzerinde değişiklik yapabilir. Müşteri bu değişiklikleri önceden kabul ettiğini beyan ve taahhüt eder.

13.2: İş bu sözleşmenin uygulanması sırasında doğacak her türlü uyuşmazlıkların Çözümünde Muğla Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.